Schody granitowe wyznacznikiem ponadczasowego stylu

Schody granitowe wyznacznikiem ponadczasowego stylu

Granit to kamień naturalny, trwały, a do tego niezwykle elegancki. Schody z granitu są idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają tworzywa sprawdzającego w każdych warunkach, na zewnątrz, jak i wewnątrz. Coraz więcej firm trudni się produkcją schodów z tego kamienia dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Schody granitowe niezależnie od aranżacji pomieszczeń czy elewacji zawsze będą pasować do designu i sprawią, że nigdy nie straci on na swojej aktualności.

Jakiego typu schody wykonywane są z granitu?

Dostępne najnowsze techniki obróbki kamienia sprawiają, że na rynku co rusz pojawiają się nowe formy i stylizacje schodów. Wyjątkowe projekty są w stanie wpisać w każdy gust. Schody granitowe można dostosować do konkretnych potrzeb, przykładowo mogą tworzyć stonowaną powierzchnię polerowaną lub szczotkowaną z pasami antypoślizgowymi. W ten sposób na zewnątrz nie będą stanowiły zagrożenia nawet przy rzęsistych opadach. Schody z granitu mogą przyciągnąć także oko ze względu na strukturę płomieniowaną lub groszkowaną. Ten detal będzie w stanie wyróżnić stopnie na tle każdej aranżacji.

Schody granitowe i ich specjalne właściwości

Popularność granitu nie wzięła się znikąd. Bogata kolorystyka i zróżnicowane wzornictwo to jedynie walory estetyczne. Specjalne właściwości tego surowca są w stanie jeszcze bardziej przechylać szalę decyzji zakupowej. Przede wszystkim schody granitowe wykazują dużą odporność na ścieranie. Nie wsiąkają wody, a oprócz tego niskie temperatury nie są w stanie wpłynąć na ich strukturę i wybarwienie.

Popularność schodów z granitu

Schody z granitu są praktycznie niezniszczalne, a jego lśnienie może przypominać stopnie rodem z luksusowych pałaców. Ich niepowtarzalna wytrzymałość sprawia, że cieszą się niesłabnącą popularnością. Schody granitowe mogą służyć swoim właścicielom przez wiele lat. Należy pamiętać, że wymagają stosownej pielęgnacji, tj. impregnacji oraz użycia specjalistycznych środków do ochrony powierzchni wyrobów granitowych.