Blaty granitowe

Blat z granitu na lata

Blat granitowy z widokiem na ogródKamień jako materiał, z którego wykonane są blaty, jest coraz częściej stosowany w polskich domach. Od dawna uważany za synonim luksusu jest również niezwykle praktyczny i funkcjonalny. Dobrym przykładem może być blat granitowy, który najczęściej pojawia się w kuchni, ale zdarza się wykorzystywać go także w innych pomieszczeniach, a nawet na zewnątrz domu. Dla wielu osób odstraszająca jest cena blatów granitowych, ale warto pamiętać, iż jest to materiał na lata, przez wielu fachowców uznawany wręcz za niezniszczalny.

Kuchenny blat granitowy praktyczny i efektowny

Właśnie ze względu na swoje właściwości blaty granitowe idealnie sprawdzają się w kuchni. Przede wszystkim są bardzo trwałe i mocne. Dzięki swojej solidności okazują się odporne na wiele czynników, które akurat w kuchni negatywnie wpływają na różne materiały. Wśród tych czynników warto wymienić na przykład temperaturę, na którą blat granitowy jest bardzo uodporniony. Dzięki temu choćby gorące garnki prosto z palnika można przestawić właśnie na blat. Na granicie można również kroić, na przykład owoce. Nawet jeśli pojawi się jakiekolwiek zarysowanie, to polerowanie powinno wystarczyć, by wygląd wrócił do zadowalającego stanu. Warto też podkreślić, iż granitowe blaty do kuchni są odpowiednie również z tego powodu, że ich stanu nie pogarsza działanie wody czy pary.
Kolejną zaletą tego typu produktów jest estetyka. Oprócz tego, że mają opinię luksusowych, to po prostu efektownie oraz gustownie wyglądają. Dzieje się tak między innymi dzięki temu, że można skorzystać z ich różnorodnej kolorystyki, a specjaliści w zakładach kamieniarskich skomponują w granicie także rozmaite wzory. Jeszcze jeden praktyczny argument „za” wyborem granitowego blatu. To fakt, że stosunkowo łatwo się go czyści, co również ma znaczenie, szczególnie w takim miejscu jak kuchnia.

Blat granitowy w kuchniZamówienie blatu tylko o specjalisty

Oczywiście blat granitowy to nie jest produkt, po który wystarczy wyjść do sklepu i wrócić z gotowym produktem w bagażniku auta. Kamień najczęściej bowiem trzeba sprowadzić, a potem go obrobić tak, by spełniał oczekiwania klienta oraz rozmiarowo pasował do konkretnego wnętrza. Na szczęście blaty granitowe na zamówienie to dziś opcja na tyle szeroko dostępna, że nie ma kłopotu ze znalezieniem interesującego klienta produktu. Fakt, że jest to ciężki materiał, oznacza, że trzeba go zakładać na wytrzymałe meble. Nie ma jednak kłopotu z wykonaniem produktu, charakteryzującego się odpowiednim rozmiarem. Można bez problemu zamówić blaty granitowe na wymiar i nawet zaokrąglone kształty są do wykonania w zakładzie kamieniarskim. Również montowanie tego rodzaju wykończenia powinno się powierzyć fachowcom.

Podsumowując, granitowe blaty to uniwersalne rozwiązanie w przypadku kuchni, ale nie tylko. To materiał, który będzie pasował do pomieszczeń w różnych stylach, a jego funkcjonalność oraz elegancja na pewno zachwyci użytkowników oraz gości.