Blaty łazienkowe

Dlaczego warto zdecydować się na blaty łazienkowe z kamienia?

Łazienki są pomieszczeniami, w których systematycznie korzysta się z wody. Na blacie może zatem osadzać się para wodna. To jednak nie wszystko, bo istnieje ryzyko, że blat łazienkowy zostanie zabrudzony np. kolorowymi kosmetykami. Wszystko to sprawia, że aranżacja łazienki nie jest łatwa. Czy konieczne jest rezygnacja z walorów estetycznych na rzecz praktyczności? Niekoniecznie.

Blaty łazienkowe mogą być wykonane z kamienia. Przykładowo blaty granitowe cechują się nie tylko wysokim stopniem estetyki, lecz także są odporne na uszkodzenia i wytrzymałe. Oznacza to, że blaty z kamienia, które proponujemy, to inwestycja na co najmniej kilkanaście lat. Blaty z płyty czy z drewna w ciągu zaledwie kilku lat mogą ulec zniszczeniu – blaty łazienkowe wykonane z kamienia służą znacznie dłużej.

Blaty łazienkowe z kamienia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów.

To nie przypadek – ma to związek z właściwościami kamienia. Te bowiem są:

  • Wytrzymałe. Blat łazienkowy, który zamówią Państwo do swojej łazienki, będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne. W takcie jego użytkowania nie pojawią się też rysy – przez wiele lat będzie on wyglądał identycznie jak w dniu montażu. To właśnie trwałość kamienia sprawia, że wykonany z niego blat jest odporny m.in. na uszkodzenia.
  • Odporne na działanie wody i substancji chemicznych. Agresywne środowisko łazienki sprawia, że blaty, które się w niej znajdują, nie mogą chłonąć wody. Blaty łazienkowe wykonane z kamienia to doskonałe rozwiązanie, a to dlatego, że nie absorbują one wody. To jednak nie wszystko – dodatkowym plusem jest fakt, że na takim blacie nie pojawią się plamy np. po kosmetykach kolorowych, których usunięcie będzie niemożliwe.
  • Pozwalają na dowolną aranżację. Kamień to materiał bardzo twardy i jednolity w swojej strukturze. W praktyce oznacza to, że możemy w dowolny sposób obrobić jego krawędź. Dodatkowo nasi Klienci mają wybór, gdy mowa o umiejscowieniu umywalki – może ona być podwieszana, nakładana lub nablatowa.

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór blatów łazienkowych zarówno pod względem różnorodności materiałów, jak i kolorystyki. Najchętniej wybierane przez Klientów materiały na blat łazienkowy to granit i marmury.