Blaty z kamienia

Zalety blatów z kamienia

Blat z kamienia w kuchniNa jakie blaty do kuchni się zdecydować? To dylemat wielu osób, które liczą na materiały funkcjonalne, łatwe do czyszczenia i przede wszystkim trwałe. Kuchnia to o tyle specyficzne pomieszczenie, że panują tam różne warunki. Czasem ma się do czynienia z wysoką temperaturą, czasem pojawia się para i panuje wilgoć. Poza tym w kuchni wykonuje się czynności, jakich trudno doświadczyć w innych miejscach. Dlatego właśnie odpowiedni będzie tu blat z kamienia. Stanie się on elementem pełniącym zarówno funkcje praktyczne, jak również estetyczne.

Różne zadania kuchennych blatów kamiennych

Blaty kamienne świetnie uzupełniają wnętrze kuchni, ponieważ znakomicie się prezentują. Są estetyczne, posiadają różnorodną kolorystykę, a czasem można także zdecydować się na efektowne wzornictwo. W zależności od tego, w jakim stylu urządzona jest kuchnia, blat z kamienia można bez kłopotów dostosować do wszystkiego. To od właściciela domu bądź mieszkania zależy, na jaką opcję się zdecyduje. Specjalista od obróbki z pewnością zadba o to, by efekt końcowy był zadowalający. Jest wielu fachowców, którzy zajmują się sprzedażą oraz obróbką kamienia, z którego tworzone są między innymi blaty do kuchni. Jeśli chodzi o blaty kamienne, Gdańsk i całe Trójmiasto to teren, w którym tego typu zamówieniami zajmuje się firma Stones Design. Fachowcy nie tylko wykonają blaty kamienne na zamówienie, ale jeszcze doradzą w wielu dodatkowych kwestiach, jak odpowiedni dobór materiału, koloru czy wzoru.

Praktyczne cechy kamiennych blatów do kuchni

Blaty kamienne w łazienceOprócz walorów estetycznych także te praktyczne mają znaczenie, jeśli mowa o blatach z kamienia. Przede wszystkim materiał jest wytrzymały i twardy. Właśnie dzięki temu tak doskonale sprawdza się w kuchni. Krojenie nożem na blacie? W przypadku granitu to żaden problem. Stawianie gorącego garnka na kamieniu? Proszę bardzo, nic złego się nie stanie. Charakterystyka kamieni sprawia, że są odporne na uderzenia, na wysoką temperaturę, a także na wilgoć, choć ta ostatnia cecha bardziej dotyczy granitu niż marmuru. Poza tym warto podkreślić, że do pewnego stopnia kamienie można impregnować, więc nawet te mniej odporne, na przykład na odplamienia, będą funkcjonalne w kuchni. Tym bardziej że nawet w przypadku ewentualnego uszkodzenia powierzchni czasem wystarczy polerowanie, innym razem wizyta kamieniarza, ale w każdym razie ubytek lub zarysowanie można naprawić.

Wybór blatów kamiennych na wymiar

Kuchenne blaty wykonane z kamienia to trwałość i estetyka. Dla wielu osób kamień oznacza wręcz luksus. Warto podkreślić, że za obróbkę i montaż tego typu produktów powinni odpowiadać wyłącznie fachowcy. Nie dość, że wykonają blaty kamienne na wymiar, to jeszcze będą w stanie świetnie je wykończyć. Obróbka może dotyczyć różnych kształtów. Mimo dużej wagi blat z kamienia może być w miarę dowolnie wykończony, a krawędzie mogą przyjmować różnorodne kształty.