Schody marmurowe

Postaw na elegancję schodów marmurowych

Mają wiele zalet, dlatego pojawiają się w coraz większej liczbie domów. Schody z kamienia to gwarancja trwałości oraz elegancji. Zwłaszcza schody marmurowe zachwycają estetyką i symbolizują prestiż oraz luksus. To materiał, który wykorzystuje się głównie we wnętrzach. Do wyboru są kamienie w różnych kolorach, a nawet z rozmaitym wzornictwem. Dlatego ten rodzaj materiału może być odpowiedni do wnętrz urządzonych w różnorodnych stylach.

Pamiętaj o projekcie schodów marmurowych

Przed rozpoczęciem prac należy przygotować projekt schodów marmurowych. Dzięki temu nie będzie żadnych niespodzianek, które zdarzają się podczas remontu lub budowy. Będzie jasne, ile materiału potrzeba, jak będzie się on komponował z otoczeniem i czy rzeczywiście to jest ten efekt, którego oczekują mieszkańcy. Wielu klientom zakładów kamieniarskich marzą się schody marmurowe Gdynia, Gdańsk i okolice są więc tymi okolicami, gdzie swoje usługi w tym zakresie wykonuje Stones Design. Fachowcy nie tylko wykonają projekt, ale także doradzą, sprowadza materiał i zajmą się jego obróbką. Ta ostatnia jest ważna, ponieważ coraz więcej osób stawia na bardziej fantazyjne kształty i projekty.

Na szczęście wystarczy się zdecydować na schody marmurowe na zamówienie i otrzymamy interesujący nas produkt w odpowiedniej formie. Dzieje się tak także dlatego, że schody z marmuru nadają się do tego typu prac, choć to ciężki kamień, który bywa także drogi. Nawet jednak jeśli koszt schodów marmurowych przewyższa cenę konkurencyjnych materiałów, to warto pamiętać, iż jest to inwestycja na lata. Przy innych materiałach może być tak, iż poprawki albo naprawy trzeba będzie robić co jakiś czas, w przypadku marmuru łatwo tego uniknąć. Oczywiście koniecznie trzeba jednak odpowiednio dbać o powierzchnię.

Odpowiednia impregnacja schodów z marmuru?

Efekciarskie schody marmuroweJedną z zalet schodów wykonanych z marmuru jest łatwość utrzymania ich w czystości. Oczywiście warto zdecydować się na powierzchnię polerowaną, o którą zdecydowanie lepiej się dba, niż na przykład o kamień porowaty. Poza tym w przypadku właśnie porowatej powierzchni częściej mogą pojawiać się odplamienia. Wypolerowany kamień można łatwo wyczyścić, a odpowiednia i wykonywana regularnie impregnacja pomoże zapobiec ewentualnemu pogorszeniu wizualnego stanu schodów. Tutaj ważna jest jednak uwaga – schody marmurowe powinny być czyszczone odpowiednimi preparatami. Zły wybór środka może sprawić, że pojawią się odbarwienia.

Podsumowując, schody marmurowe to gwarancja eleganckiego wyglądu i łatwość w utrzymaniu. Dostępne w wielu barwach i formach będą się pięknie prezentować wewnątrz domu. Mają także sporą wartość użytkową. Łatwo utrzymać je w czystości, trudno ulegają zabrudzeniom, a systematyczne używanie preparatów do impregnowania sprawi, że będą się cechować sporą żywotnością. Właśnie dzięki swoim właściwością dekoracyjnym oraz praktycznym na pewno będą elementem, który zrobi wrażenie na użytkownikach.