Najczęściej zadawane pytania dotyczące blatów z kamienia

Najczęściej zadawane pytania dotyczące blatów z kamienia

Zdecydowanie ponadczasowe, najbardziej efektowne, ale także dla wielu zbyt kosztowne. To najczęściej powtarzane opinie dotyczące blatów z kamienia naturalnego. Wykonywane pod konkretne zamówienia charakteryzują się różnymi właściwościami, które często poddawane są stereotypowemu myśleniu. Najwyższa pora rozwiać wszelkie mity dotyczące blatów z kamienia i odpowiedzieć na najczęściej powtarzające się pytania.

Czy blaty z kamienia nadają się do kuchni?

Czy blaty z kamienia są trwałe w warunkach kuchennych? Najczęściej w tym przypadku stosuje się te skonstruowane z granitu. Są one odporne na substancje silne kwasowe oraz wysokie temperatury. Nieco gorzej w tym przypadku wypadają marmurowe blaty, które lepiej stosować w łazienkach. Odporność na zadrapania, wodę i wiele czynników fizycznych sprawia, że blaty z kamienia są doskonałym materiałem do kuchni, ale także łazienek. Ich efektowny wygląd z pewnością spotka się ze sporym zainteresowaniem.

W jaki sposób czyścić kamienne blaty?

Blaty z kamienia mimo swojej wysokiej jakości powinny zostać odpowiednio zaimpregnowane przed montażem. Daje to gwarancję, że ich estetyczny wygląd będzie trwał bardzo długo. Nie można jednak zapominać o systematycznej pielęgnacji takiego blatu. Blaty z kamienia należy czyścić uniwersalnymi środkami czyszczącymi, które zostały zatwierdzony do użytku z tym naturalnym surowcem. Płyn do mycia naczyń oraz sproszkowane mydło, także powinno być wystarczające.

Czy blaty z kamienia są drogie?

Jeśli chcemy uzyskać trwałość i praktyczność na lata, to blaty z kamienia są w stanie nam to zagwarantować. Jednak należy w tym przypadku liczyć się z nieco wyższymi kosztami niż w przypadku pozostałych surowców, które wykorzystywane są do konstruowania powierzchni. Blaty z kamienia są wieloletnią inwestycją, a ich szeroka oferta kolorystyczna pozwala na dopełnienie każdej designerskiej aranżacji. Biorąc pod uwagę wiele zalet kamieni naturalnych, to ich cena wcale nie jest wygórowana.