Zalety posiadania schodów z granitu

Zalety posiadania schodów z granitu

Budowa domu czy generalny remont nierozerwalnie związane są z podejmowaniem mnóstwa decyzji. Na dodatek bardzo ważnych decyzji, które będą miały wpływ nie tylko na ostateczny efekt wizualny, ale również na trwałość, czyli to, jak długo coś będzie nam służyło. Dlatego każdy zakup warto poprzedzić analizą, wyliczając główne zalety i wady danego rozwiązania. Jeżeli jesteśmy na etapie ustalania, z czego mają być wykonane schody, to do wyboru mamy kilka możliwości. Na pewno od lat modne są schody drewniane, ale mają one dużą konkurencję w postaci granitu, który w wielu aspektach będzie wygrywał pojedynek z drewnem.

Granit posiada wiele właściwości, które powodują, że idealnie nadaje się on do stosowania na zewnątrz. Decydując się na schody z granitu, które będę znajdowały się przy wejściu do naszego domu zyskujemy pewność, że mimo upływu lat cały czas będą się one prezentowały nienagannie. Zawdzięczamy to m.in. temu, że granit jest wysoce odporny na ścieranie. Kamyki znajdujące się pod obuwiem, piasek, czy inne ostre elementy nie są w stanie pozostawić trwałego śladu na granicie. Inna niezaprzeczalna zaleta, która wyróżnia schody granitowe, to odporność na mróz.

Niezniszczalne schody z granitu

Wymienione powyżej atuty granitu, mówią o tym, że kamień ten doskonale nadaje się do zastosowania na zewnątrz. Ale prawda jest taka, że cieszy się on również dużym zainteresowaniem, jako materiał, który znajduje zastosowanie wewnątrz domu. Oprócz schodów możemy go wykorzystać do wykonania parapetu czy blatu. Ale skupmy się na schodach. Schody z granitu, które łączą parter z piętrem domu są nie tylko wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia i urokliwe, ale również bardzo łatwe w czyszczeniu. Do utrzymania ich w perfekcyjnej kondycji, niepotrzebne są czasochłonne zabiegi i drogie preparaty. Tak naprawdę wystarczy zwykła woda z płynem, aby granit błyszczał i zachwycał swoim wyglądem… Niektórym kamień kojarzy się z ostrymi krawędziami i chropowatością, która niekoniecznie jest czymś pożądanym. I dlatego chcemy podkreślić, że schody granitowe, zanim trafią do domu klienta, są dokładnie wygładzane i polerowane, dzięki czemu stają się idealnie gładką taflą, która w kontakcie z bosą stopą, będzie bardziej przypominała kafelek niż kamień.

Granit dostępny jest w różnych wersjach, od koloru jasnego do ciemnego, co sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Ponadto schody granitowe wykonywane na zamówienie mogą być proste lub posiadać dodatkowe zdobienia, które sprawią, że granit będzie miał jeszcze większe walory dekoracyjne.