Blaty marmurowe przestrzenią użytkową w każdej kuchni

Blaty marmurowe przestrzenią użytkową w każdej kuchni

Kuchnia w domu należy do jednych z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To w niej spędzamy w gronie rodzinnym bardzo dużo czasu. Jednak najczęściej dochodzi do przygotowywania posiłków, do których niezbędne jest posiadanie wydajnego blatu kuchennego. Każdy miłośnik kulinarny chce, aby prezentował się okazale i pełnił kluczową rolę użytkową, a przy jednocześnie był trwały. Najlepszą odpowiedzią na to zapotrzebowanie są blaty marmurowe.

Podstawowe zasady wyboru blatu kuchennego

Można śmiało stwierdzić, że blat jest najważniejszym elementem wyposażenia kuchni. Służy do przygotowywania posiłków, ale także przechowywania akcesoriów kuchennych czy sprzętów AGD. Często też pełni rolę łącznika kuchni z przestrzenią dzienną. Ważne jest to, że aby jego powierzchnia była łatwa w utrzymaniu w czystości. Nie bez znaczenia jest jego odporność na wysokie temperatury, wilgotność oraz różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Blaty marmurowe spełniają wszystkie te wymagania, oczywiście przy odpowiedniej pielęgnacji.

Blaty marmurowe w praktyce

Choć blaty marmurowe są mniej odporne na zarysowania i poplamienia niż marmur czy konglomerat kwarcowy, to przy odpowiedniej dbałości i impregnacji nie ma sobie równych! Dla wielu posiada znaczne większe walory estetyczne. Stosunkowo wysoka cena marmuru nie powinna stanowić przeszkody dla osób, którym zależy na efektownym wyglądzie blatu. Warto też pomyśleć o fachowym montażu, dzięki czemu blaty marmurowe będą odpowiednio spoczywały na kuchennych meblach.

Szeroki zakres zastosowania blatów marmurowych

Marmur cieszy się dużym powodzeniem nie tylko w kuchni, ale także w łazienkach. W tym pomieszczeniu nie jest narażony na działanie kwasów zawartych w produktach spożywczych. Blaty marmurowe są odporne na zadrapania i uszkodzenia mechaniczne, a także zanieczyszczenia, co w przypadku łazienek ma spore znaczenie. Ich powierzchnia nie ściera się podczas codziennego sprzątania i nawet po latach wyglądają zupełnie jak nowe.