Trwałe i efektowne blaty granitowe

Trwałe i efektowne blaty granitowe

Blat kuchenny musi łączyć w sobie elegancki wygląd, pasujący do stylu, w jakim urządzona jest kuchnia oraz praktyczność. Obie te cechy posiadają blaty granitowe, które ze względu na swoje liczne zalety cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Uważane są za jedne z najtrwalszych blatów dostępnych na rynku. A kuchnia wykończona granitem zyskuje na elegancji i szlachetności. Każdy kto raz zdecydował się na blat z granitu, nigdy nie wymieni go na żaden inny. Wszystko ze względu na łatwość w pielęgnacji, czyszczeniu oraz na wyjątkowy wygląd tychże blatów.

Granit jest obecnie bardzo modnym kamieniem, szczególnie jeśli chodzi o zastosowanie w kuchni. Projektanci wnętrz chętnie wykorzystują go w formie parapetów, blatów kuchennych, zlewów oraz baterii. Tak urządzona kuchnia będzie wpisywała się w aktualne trendy, a ponadto będzie służyła przez długie lata. Bo granit należy do bardzo solidnych materiałów, które są odporne na ścieranie, zarysowania i zmianę temperatur. Oznacza to, że blaty granitowe są niemal niezniszczalne.

Blaty granitowe – co robić, aby zawsze były piękne?

Granit, choć jest kamieniem bardzo twardym, co w przypadku blatu jest wielce pożądaną cechą, to łatwo poddaje się obróbce. Dzięki temu blaty z granitu mogą mieć zaokrąglone brzegi i przybierać ciekawe kształty. I choć, jak już wspomniano, niewiele jest w stanie zaszkodzić granitowi, to jeżeli chcemy nieprzerwanie cieszyć się jego perfekcyjnym wyglądem, musimy pamiętać o jednej rzeczy. Mianowicie jeżeli na blat wyleje się płyn barwiący, np. czerwone wino lub sok z buraków, to jak najszybciej powinniśmy go usunąć. W innym razie możemy doprowadzić do pojawienia się przebarwienia. I to jest tak naprawdę jedyne, na co trzeba uważać. Bo wysoka temperatura ani silne środki chemiczne nie spowodują żadnych reakcji, mających odzwierciedlenie w zmianie wyglądu kamienia.

Blaty z granitu w łazience

Choć najczęściej blaty granitowe montowane są w kuchniach, to doskonale prezentują się również w łazience. Niestraszna im woda, ostre przedmioty oraz uderzenia. Blaty granitowe pasują zarówno do łazienek urządzonych w stylu klasycznym, jak i glamour. Kolor granitu bez problemu dobierzemy do wystroju łazienki i jej aranżacji. Kupując taki blat łazienkowy zyskujemy nie tylko trwały produkt, ale również wyjątkowy element dekoracyjny. W końcu remont łazienki robimy raz na wiele lat, dlatego jakość materiału powinna być jednym z najważniejszych czynników, na które zwracamy uwagę. A inwestycja w granit jest jedną z najlepszych, jaką możemy podjąć.